کودکان کار !

یکی از شب های ماه رمضان که جمعی از کودکان کار مهمان ما بودند ازشون خواستم که ارزوهاشون و بنویسن تا موقع اذان مغرب همه را بخونیم و براشون فکری بکنیم ... خیلی جالب بود همه ارزوی شغل کرده بودند و سلامتی پدر و مادرشون !!  شغل و کار دغدغه اصلی این بچه ها بود بچه هایی که اصلا یادشن رفته بود ارزوهای بچگی ! اما در همون روزها مردم بشدت مذاکرات ایران  5+1 را دنبال میکردند و چند روز بعد هم جشن توافق بعمل امده از این توافق !! 

فارغ از هرگونه نگرش سیاسی مردم از اینکه تحریم ها برداشته شوند و اشتغال و کار برایشان فراهم شود خوشحال بودند و عموم مردم برایشان این مهم بود که از فردا یا حالا ماه های بعد گره ای از کارشون در حوزه اشتغال برداشته بشود اما متاسفانه باسد گفت وقتی زیرساخت های لازم برای اشتغال زایی فراهم نیست چگونه باید انتظار معجزه داشت ؟ 

وقتی حتی در دادن امارهای مربوط به کار و اشتغال هم مدیریت درست و حسابی وجود نداره و از ان بدتر وقتی مدیری دیدگاهی علمی به مشکلات توده مردم نداره چطور می شودمردم را مشغول به کار و بهتر از ان در فکر توسعه پایدار بود!! 

متاسفانه مدیران بدلیل اموزش غلط و نداشتن سبقه اجتماعی فقط مانند فعالان اجتماعی شعار می دهند !! همان کاری که هیجان مغزی و هورای رسانه ای می اورد و اشتباها مدیر را به توهم می اندازد که در حال فعالیت است !!! بنظر می اید علی رغم همه تلاش های انجام شده !در جامعه اینروزها مدیران فعال در شبکه های اجتماعی از هیجان فعال اجتماعی بودن لذت می برند و فعال اجتماعی از یاس فلسفی اندیشه های مدیران حرص می خورند !!! 

/ 0 نظر / 63 بازدید