"هیس " مدیران ما فرهنگی نیستند!

 

هفته زن بهانه ای بود تا فعالیتهای مختلف زنان در عرصه های مختلف به نمایش گذاشته شود , با فعالیتهای مختلف مشاورین بانوان دستگاههای اجرایی استان تعداد زیادی از برنامه ها اجرا شد و در مهمترین رویداد آن حضور کارگردان مطرح کشور"پوران درخشنده" در جمع زنان خوزستانی بود که با اکران فیلم موفق وی در سینما هلال اهواز همراه بود.

طیفهای مختلف هنرمندان در جلسه "نقد و بررسی" این فیلم حضور داشتند و کارگردان فیلم هم با تواضع و حوصله بسیار به سئوالات تماشاگران و هنرمندان پاسخ داد و تشویق های مداوم و هیجانی تماشاگران نشان از استقبال مردم از این حرکت خوب فرهنگی داشت ,حضور پوران درخشنده در اهواز به چندین دلیل جای تقدیر و تشکر دارد ,دلایلی که قطعا برگزار کنندگان این مراسم به خوبی از آن آگاه بودند اما با کج سلیقگی نتوانستند اطلاع رسانی خوب و درستی داشته باشند ایرادی اساسی که ضعف برگزارکنندگان را در اجرا و هماهنگی با دستگاههای  مدیریتی اجرایی نشان میداد و بزرگترین ایرادی است که در یک سوال می توان ان را مطرح کرد: اگر هدف حضور پوران درخشنده در اهواز تشویق مادران و خانواده ها به نگاه به فیلم بود چرا با شیوه غلط اطلاع رسانی عده زیادی از مردم را از دیدن این فیلم محروم کردید؟

و البته در پرانتز باید گفت عدم حضور مسئولین  فرهنگی شهری و شهرداری در اجرا و ساماندهی این رویداد خانواده محور خود نشان از بی سلیقگی,ناکارامدی,و عدم اشراف و آگاهی مدیران فرهنگی شهری است . چالشی بزرگ که با وجود رقمهای اعلام شده بودجه های فرهنگی شان جای بسی تامل و بازنگری در انتخاب این مدیران دارد .

اگر در نگاهی عمیق تر به حضور کارگردان موفق فیلم" هیس "نگاه کنیم , میتوان براحتی متوجه شد که میشود از حضور هایی در هر حوزه در اجتماع به نحو احسنت برای استان بهره برد ,اقدامی که مردان باهوش "اصفهانی " با حضور "اشتون" در به  رخ کشیدن قدرت رایزنی و سیاسی کاری خود و بهره بردن در جذب توریسم بردند را میتوان مثالی عینی از اشراف مدیران به بهره برداری از فرصت ها مثال زد.

فیلم هیس روایت یکی از معضلات اجتماعی جامعه ماست که مرد و زن نمی شناسد ,سکوت برای حفظ آبرو ! کاری که خیلی از ابزار به دست ها اینروزها برای حفظ جایگاهشان میکنند "هیس " مدیران ما فرهنگی نیستند را باید کسی بسازد ,کسی که مثل پوران درخشنده جسارت دارد و خدا را در همه احوال میبیند!

/ 0 نظر / 12 بازدید