مدیران با اختلال شخصیت سیاسی را از جامعه دور کنید !

امام صادق علیه‏ السلام می‏فرماید:

لا تَصْحَبُوا أَهْلَ الْبِدَعِ وَ لاتُجالِسُوهُمْ فَتَصیرُو عِنْدَ النّاسِ کَواحدٍ مِنْهُمْ.

با اهل بدعت هم‏صحبت نشوید و با ایشان هم‏نشینی نکنید؛ زیرا نزد مردم، یکی از آنها شمرده می‏شوید.

رسول اکرم صلی ‏الله ‏علیه ‏و‏آله نیز فرموده است: «مَنْ تَشَبَّهَ بِقَوْمٍ فَهُوَ مِنْهُمْ؛ هر کس خودش را به گروه خاصی شبیه سازد، جزو آنها شمرده می‏شود».

این سخنان، بازگوکننده یکی از حقیقت‏های رفتاری انسان‏ها در جامعه است و با توجه به آنها درمی‏یابیم. اگر از کسی شعاری دیده یا شنیده شود، بیننده و شنونده، ناخودآگاه، پیام موجود در شعار را دریافت می‏کند. سپس با قضاوت کردن بر اساس آن، حکمی را برای خود، صادر و با آن ارتباط برقرار خواهد کرد. این ارتباط می‏تواند از نوع هم‏فکری، تقلید، عضویت، پیروی، علاقه ‏مندی و وابستگی باشد و چه بسا خود شعاردهنده از این ارتباط و قضاوت، بی ‏خبر باشد.

البته این از مواردی که یک شبه مدیران پرچم بدست میگیرند و برای گمراه کردن اذهان جامعه خودشان را همسو نشان می دهد و کاملا آگاهانه انجام می دهند فرق دارد.

اگر تعریف جدیدی از اختلال شخصیت  " به نام " اختلال شخصیت سیاسی" بخواهیم ارایه بدهیم بی شک نیمی از کسانیکه اینروزها من می بینم و شاید بیشتر !!دچار این عارضه هستند و اولین اسیبی که یک فرد با عدم تعادل روانی یا همان اختلال شخصیت به جامعه وارد میکند از هم پاشیدن نظم جامعه است .اگر فرض را بر ایجاد تعادل و اعتدال در دولت جدید بگیریم این رفتارهای چند گانه سیاسی از مدیران نه تنها نشانی از اعتدال ندارد که تماما باعث ریختن نظم و اعتدال جامعه میشود و بدتر باعث عدم اعتماد مردم به مدیران دولتی وآشفتن ذهن مردم و نهایت عدم پیروی از قانون اداری خواهد شد . در روانشناسی بالینی و برخورد با بیمار دچار اختلال شخصیت اولین خط برخورد نسپردن اقدامات و کارهای دیگرا افراد به آنهاست !!! اقدامی که خیلی در اینروزها بسلامت جامعه کمک خواهد کرد نسپردن امورات و کارهای مردم به این مدیران با اختلال سیاسی است 

/ 0 نظر / 13 بازدید